Zdjęcia, foto galeria » Gniew

Gniew - niewielkie ale za to bardzo urokliwe i pięknie zachowane historyczne miasto na lewym brzegu Wisły w woj. pomorskim. W Gniewie jest wiele zabytków i atrakcji turystycznych: gotycki zamek krzyżacki, Pałac Marysieńki, starówka o zachowanym średniowiecznym układzie ulic, ratusz, kamienice, kościół parafialny pw. św. Mikołaja, mury obronne. Zapraszam do oglądania zdjęć i odwiedzenia tego magicznego miasta.Zdjęcia z drona i filmowanie z drona

Sprzedaż zdjęć

Zdjęcia do kalendarzy


Atrakcje turystyczne w Gniewie

Atrakcje turystyczne w Gniewie

Gniew, położony w sercu Kociewia, zachwyca turystów swoim bogactwem historycznym, urokliwą atmosferą i malowniczym położeniem. Miasto słynie przede wszystkim z majestatycznego Zamku Krzyżackiego , w którym jest muzeum, hotel i restauracja. Gniew oczarowuje również urokliwym Starym Miastem, gdzie można spacerować po brukowanych uliczkach, podziwiać średniowieczne kamienice i zabytkowy kościół św. Mikołaja. Na rynku warto zwrócić uwagę na Ratusz Miejski z XVIII wieku oraz kamienice podcieniowe - unikatowy zespół zabytków na Pomorzu. Dla miłośników natury Gniew i jego okolice to prawdziwy raj. Liczne szlaki piesze i rowerowe prowadzą przez malownicze tereny nadwiślańskie, okoliczne wzgórza i lasy. Można wybrać się na spacer brzegiem Wisły, podziwiając meandrującą rzekę i ptactwo wodne, lub wybrać się na dłuższą wycieczkę rowerową, odkrywając uroki Kociewia.


Numer zdjęcia: 3112   Mapa Google  

Dni Gniewu

Dni Gniewu

W ostatnią sobotę czerwca wybraliśmy się z rowerami do Gniewu. To miała być zwykła wycieczka rowerowa po malowniczych wzgórzach przy dolinie Wisły. Już podczas wjazdu do miasta okazało się jednak, że trafiamy na coś wyjątkowego. Na rynku trwały przygotowania do wieczornej imprezy. Trafiliśmy na Dni Gniewu - huczną imprezę, która co roku przyciąga tłumy turystów.


Numer zdjęcia: 3113   Mapa Google  

Gniew - centrum miasta

Gniew - centrum miasta

Wieczorny widok na centrum miasta pięknie oświetlone zachodzącym słońcem. Na rynku rozbrzmiewa muzyka - odbywa się tam koncert z okazji Dni Gniewu. Tłumy ludzi bawią się, tańcząc i śpiewając. W oddali króluje majestatyczny Zamek Krzyżacki, niczym strażnik czuwający nad miastem.


Numer zdjęcia: 3114   Mapa Google  

Zamek Gniew

Zamek Gniew

Zamek został zbudowany w XIII w. przez Zakon krzyżacki na skarpie nad Wisłą.


Numer zdjęcia: 1417   Mapa Google   Zdjęcie sferyczne

Urząd Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew

Zabytkowy ratusz w Gniewie na rynku (pl. Grunwaldzkim) w centrum starego miasta.


Numer zdjęcia: 1416   Mapa Google  

Zamek Gniew - Muzeum, Hotel, Restauracja

Zamek Gniew - Muzeum, Hotel, Restauracja

Marzysz o podróży w czasie do epoki rycerzy i królewien? Zamek Gniew spełni Twoje marzenia! To majestatyczna gotycka twierdza, gdzie poczujesz się jak za dawnych czasów.
Zwiedzanie zamku to niezapomniana przygoda. Podczas spaceru po imponujących murach obronnych, krużgankach i komnatach rycerskich odkryjesz sekrety dawnej historii. Odwiedź kaplicę zamkową i zbrojownię, gdzie podziwiasz zbroje i ekwipunek rycerzy.
Nocleg w Zamku Gniew to wyjątkowe doświadczenie. Możesz zamieszkać w jednym z 4 historycznych obiektów na terenie zamku: Pałacu Marysieńki, Hotelu Rycerskim lub apartamentach w wieży zamkowej. Każdy z nich oferuje komfortowe warunki i niepowtarzalną atmosferę.


Numer zdjęcia: 3116   Mapa Google  

Hotel w Zamku Krzyżackim

Hotel w Zamku Krzyżackim

4* hotel ze SPA w gotyckim Zamku Krzyżackim w Gniewie. W głębi za zamkiem widać Pałac Marysieńki. Więcej fotografii zamków można zobaczyć w galerii: Zamki w Polsce.


Numer zdjęcia: 1410   Mapa Google   Zdjęcie sferyczne

Fotografie z Gniewa

Fotografie z Gniewa

Dodając to zdjęcie pojawił się u mnie dylemat na temat odmiany nazwy miasta: Fotografie z Gniewa czy z Gniewu? Okazuje się, że obie formy są poprawne - można używać: Gniewu i Gniewa. Warto jednak wspomnieć, że rodowici mieszkańcy preferują formę Gniewu.


Numer zdjęcia: 3118   Mapa Google  

Wisła w Gniewie

Wisła w Gniewie

W okolicy Gniewa Wisła płynie w Dolinie Kwidzyńskiej, która jest końcowym fragmentem Doliny Dolnej Wisły.


Numer zdjęcia: 1415   Mapa Google   Zdjęcie sferyczne

Trasy rowerowe w okolicach Gniewu

Trasy rowerowe w okolicach Gniewu

EuroVelo 9, znany też jako Szlak Bursztynowy, przebiega przez Gniew jako część Wiślanej Trasy Rowerowej. Ten malowniczy odcinek trasy biegnie wzdłuż Wisły i po okolicznych wzgórzach, oferując piękne widoki na dolinę Wisły. Cały szlak ma długość prawie 2000 kilometrów i łączączy Bałtyk z Adriatykiem. Zaparkowaliśmy samochód w okolicach rynku w Gniewie i po krótkim objeździe centrum miasta i zamku, ruszyliśmy z rynku wzdłuż oznaczeń szlaku w kierunku południowym. Zdjęcie, które tu widzicie zrobiłem w miejscowości Jaźwiska.


Numer zdjęcia: 3115   Mapa Google  

Szlaki turystyczne w Gniewie

Szlaki turystyczne w Gniewie

W Gniewie i w okolicach jest dużo ciekawych szlaków turystycznych:
Szlak Dolnej Wisły (Nowe - Tczew),
Szlak Grzymisława (Tczew - Nowe)
Szlak Rzeki Wierzycy (Gniew - Pelplin)
Szlak Opaleński (Mała Karczma - Opalenie)
Szlak Lasów Dębińskich (Mała Karczma - Wiosło Małe)


Numer zdjęcia: 3119   Mapa Google  

Dolina Dolnej Wisły w okolicach Gniewu

Dolina Dolnej Wisły w okolicach Gniewu

Widok z lotu ptaka na Dolinę Dolnej Wisły w okolicach Jaźwisk na południe od Gniewu. W oddali widać most pod Kwidzynem.


Numer zdjęcia: 3120   Mapa Google  

Panorama miasta

Panorama miasta

Panorama starego miasta w Gniewie z zachowanym średniowiecznym układem ulic i kamienic.


Numer zdjęcia: 1414   Mapa Google  

Stare miasto w Gniewie

Stare miasto w Gniewie

Stare Miasto w Gniewie jest wpisane do rejestru zabytków. Układ ulic pamięta średniowiecze, a kamienice pochodzą z XV-XIX w. Spacer tymi uliczkami to prawdziwa przyjemność!


Numer zdjęcia: 1413   Mapa Google   Zdjęcie sferyczne

Fama

Fama

Dawny Budynek Sądu w Gniewie i firma Fama - producent urządzeń dla przemysłu.


Numer zdjęcia: 1412   Mapa Google   Zdjęcie sferyczne

Rynek w Gniewie

Rynek w Gniewie

Rynek na starym mieście otoczony kamienicami.


Numer zdjęcia: 1411   Mapa Google   Zdjęcie sferyczne

Gniew z lotu ptaka

Gniew z lotu ptaka

Widok na stare miasto w Gniewie z lotu ptaka. Na pierwszym planie Gotycki kościół parafialny pw. św. Mikołaja, rynek i stare miasto, a w głębi Zamek Krzyżacki.


Numer zdjęcia: 1418   Mapa Google  

Zdjęcia z Gniewu

Zdjęcia z Gniewu

Nasze zdjęcia z Gniewu mogą być użyte w: kalendarzach, reklamach, fototapetach, gazetach, czasopismach, gadżetach reklamowych, pocztówkach, pamiątkach lub na stronach internetowych. Fotografie z tej strony można również w prosty sposób zamówić jako wydruki, które mogą służyć do stworzenia niepowtarzalnej atmosfery w waszym domu lub obiekcie turystycznym. Taki obrazek może być również świetnym pomysłem na prezent. Wystarczy kliknąć [Zamów wydruk] wybrać rodzaj oraz rozmiar wydruku i wysłać formularz. Zamówiona fotografia zostanie dostarczona pod wskazany adres w ciągu kilku dni. Wszystkich zainteresowanych zakupem licencji zapraszamy do kontaktu.


Numer zdjęcia: 3117   Mapa Google  

Znajdź apartament na wakacje

Booking.com

Zobacz inne galerie: