Zdjęcia, foto galeria » Toruń

Toruń w czasach pandemii... Tak mógłbym nazwać tą galerię zdjęć, które powstały w trakcie jednodniowego oblatywania dronem Torunia w pewien jesienny weekend. Bardzo mało ludzi w mieście... Rano na ulicach można było zobaczyć pojedyncze osoby, w południe pojawiło się więcej spacerowiczów i do miasta wróciło życie... Starówka toruńska jest bardzo piękna dlatego nie mogłem się powstrzymać i korzystając z tego ciekawego niskiego światła zrobiłem dość dużo zdjęć. Gdyby ktoś mnie spytał: co warto zobaczyć w Toruniu? Odpowiedź jest prosta - podążaj za Kopernikiem i Piernikiem :-) będzie ciekawie i słodko... po drodze może pojawić się Smok Toruński i ruiny krzyżackiego zamku z lochami, które można zwiedzać, warto też spojrzeć w gwiazdy w planetarium... Tyle tytułem wstępu, a teraz zapraszam do oglądania zdjęć z mojego drona ukazujących Toruń - naprawdę ciekawe miasto w Polsce.Zdjęcia z drona i filmowanie z drona

Sprzedaż zdjęć

Zdjęcia do kalendarzy


Zwiedzanie Torunia

Zwiedzanie Torunia

Zwiedzanie Torunia zaczęliśmy od spaceru wzdłuż miejskich murów od strony Wisły. Na brzegu rzeki widać taras widokowy, który symbolizuje dawny drewniany most na Wiśle.


Numer zdjęcia: 1939   Mapa Google  

Bulwar Filadelfijski

Bulwar Filadelfijski

Na brzegu Wisły w Toruniu znajduje się Bulwar Filadelfijski. Ma on około 2 kilometrów długości i zaczyna się przy przystani, a kończy przy widocznym w oddali Moście Kolejowym im. E. Malinowskiego.


Numer zdjęcia: 1938   Mapa Google  

Toruń z lotu ptaka

Toruń z lotu ptaka

Panorama Torunia z lotu ptaka. W tych starówkach zawsze zadziwiają mnie proporcje między budowlami sakralnymi, a świeckimi. Gigantyczne kościoły górują nad miastem, a całkiem spory ratusz przy nich wygląda tak niepozornie i skromnie...


Numer zdjęcia: 1937   Mapa Google  

Most na Wiśle w Toruniu

Most na Wiśle w Toruniu

Panorama Wisły i przecinający ją Most im. Józefa Piłsudskiego o długości 898 m z 1934 roku. Na prawym brzegu za mostem widać Plażę Miejską (Błonia Nadwiślańskie) oraz przystań.


Numer zdjęcia: 1936   Mapa Google  

Co warto zobaczyć w Toruniu

Co warto zobaczyć w Toruniu

W Toruniu koniecznie trzeba zobaczyć: stare miasto z rynkiem, ratuszem i pomnikiem Kopernika, ruiny Zamku Krzyżackiego, Planetarium, Dom Legend Toruńskich, Krzywą Wieżę, Żywe Muzeum Piernika, Dom Mikołaja Kopernika. Toruń to miasto kościołów więc dla tych co lubią sztukę sakralną i zwiedzanie świątyń będzie tu bardzo dużo atrakcji łącznie z siedzibą "ojca dyrektora" czyli klasztoru redemptorystów i Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy.


Numer zdjęcia: 1935   Mapa Google  

Kościół pw. Ducha Świętego

Kościół pw. Ducha Świętego

Zabytkowy Kościół św. Ducha w Toruniu (tzw. kościół akademicki) przy Rynku Staromiejskim.


Numer zdjęcia: 1934   Mapa Google  

Toruń - centrum miasta

Toruń - centrum miasta

Ratusz i ulica Szeroka w centrum Torunia. Wieża ratuszowa ma wysokość około 40 m i na jej szczycie jest platforma widokowa.


Numer zdjęcia: 1933   Mapa Google  

Rynek Staromiejski w Toruniu

Rynek Staromiejski w Toruniu

Widok z góry na Rynek Staromiejski i Ratusz w Toruniu. Patrząc z takiej perspektywy zawsze intryguje mnie brak symetrii i kątów prostych...


Numer zdjęcia: 1932   Mapa Google  

Ratusz Staromiejski

Ratusz Staromiejski

Ratusz Staromiejski to największa (44 × 52 m) i najważniejsza świecka budowla na Starym Mieście w Toruniu. Ten okazały gotycki budynek powstał w XIV wieku. Obecnie jest tu siedziba Muzeum Okręgowego w Toruniu. Myślę, że warto wejść na tą wieżę aby zobaczyć panoramę miasta.


Numer zdjęcia: 1931   Mapa Google  

Ulica Szeroka

Ulica Szeroka

Ulica Szeroka to najbardziej reprezentacyjna i główna ulica handlowa na Starym Mieście w Toruniu. W ten sobotni, listopadowy i pandemiczny poranek nie była tak zatłoczona jak zwykle...


Numer zdjęcia: 1930   Mapa Google  

Stare miasto w Toruniu

Stare miasto w Toruniu

Lubię tak spoglądać z góry prosto w dół... czasami można zobaczyć ciekawe obrazy...


Numer zdjęcia: 1929   Mapa Google  

Rynek Nowomiejski w Toruniu

Rynek Nowomiejski w Toruniu

Jak Wikipedia podaje: "centralny punkt Nowego Miasta, rozplanowany w 1264 roku". Jest to obszerny plac o wymiarach około 95 × 95 m. Od XIV wieku w centrum rynku stał Ratusz Nowomiejski, który 1668 został przekształcony w świątynię luterańską. Obecnie w tym budynku swoja siedzibę ma Fundacja Tumult.


Numer zdjęcia: 1928   Mapa Google  

Muzea w Toruniu

Muzea w Toruniu

Jednym z bardziej niezwykłych muzeów w Toruniu to ruiny zamku krzyżackiego i wystawy prezentowane w lochach zamku. Inne ciekawe muzea to: Dom Kopernika i Muzeum Piernika oraz Ratuszowa wieża, z której można spojrzeć na miasto z perspektywy lotu ptaka. I oczywiście szczerze polecam planetarium!


Numer zdjęcia: 1927   Mapa Google  

Kościół pw. Świętej Katarzyny

Kościół pw. Świętej Katarzyny

Gdy wpisałem do Google pytanie: ile jest kościołów w Toruniu. Otrzymałem odpowiedź: 25... uspokoję Was - nie zrobiłem zdjęć im wszystkim :-) ale tego nie mogłem sobie podarować - lubię taką perfekcję w architekturze.


Numer zdjęcia: 1926   Mapa Google  

Toruń z drona

Toruń z drona

Toruń to przyjazne miasto do latania dronem. Nad miastem ma kontrolowanej przestrzeni powietrznej, więc nie trzeba prosić o pozwolenie na lot, należy tylko uważać na śmigłowce pogotowia ratunkowego i nieliczne małe samoloty, które mają lotnisko w dzielnicy Bielany, w zachodniej części miasta.


Numer zdjęcia: 1925   Mapa Google  

Kościół pw. św. Jakuba

Kościół pw. św. Jakuba

Kościół Świętych Apostołów Jakuba i Filipa był budowany w XIV i XV wieku i jest to najmniejszy gotycki kościół w Toruniu. A tak przy okazji się dowiedziałem, że Kościół pw. św. Jakuba po angielsku to: Church of st. James. Czyli James Hetfield z zespołu Metallica to po prostu Kuba :-)


Numer zdjęcia: 1924   Mapa Google  

Panorama Torunia

Panorama Torunia

Niesamowite światło, ciekawa mgiełka, brak wiatru, kilka stopni powyżej zera - idealne warunki do lotu i podziwiania panoramy miasta.


Numer zdjęcia: 1923   Mapa Google  

Dawny kościół ewangelicki

Dawny kościół ewangelicki

Dawny kościół ewangelicki... proroczo to brzmi... dawny kościół...


Numer zdjęcia: 1922   Mapa Google  

Toruń nocą

Toruń nocą

Toruń jest znany również z życia nocnego - jest tu wiele: restauracji, kawiarni, barów, pubów, winiarni, browarów, koncertów, lokali z DJ-em lub muzyką na żywo... tylko musi się skończyć ta pandemia... i wszystko ożyje ze zdwojoną siłą...


Numer zdjęcia: 1921   Mapa Google  

Collegium Maximum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika

Collegium Maximum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika

W tym ciekawym budynku mieści się Collegium Maximum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.


Numer zdjęcia: 1920   Mapa Google  

Zdjęcia z Torunia

Zdjęcia z Torunia

Wieczorny widok na toruńską starówkę. To i inne moje zdjęcia z Torunia możesz kupić i wykorzystać jako obraz na ścianę, kalendarz, reklamę, grafikę na stronie internetowej lub inny sposób. Wszystkich zainteresowanych zapraszam do kontaktu.


Numer zdjęcia: 1919   Mapa Google  

Nocny spacer po starówce

Nocny spacer po starówce

Na spacer niektórzy chodzą z pieskiem... inni z dronem :-) Na zdjęciu Empik na skrzyżowaniu ulic Szerokiej, Królowej Jadwigi i Wielkie Garbary.


Numer zdjęcia: 1918   Mapa Google  

Krzywa Wieża w Toruniu

Krzywa Wieża w Toruniu

Krzywa Wieża to średniowieczna baszta miejska w południowo-zachodnim narożniku murów miejskich. Baszta ma 15 metrów wysokości, a jej odchylenie od pionu to aż 1,46 m.


Numer zdjęcia: 1941   Mapa Google  

Protest w Toruniu

Protest w Toruniu

Na koniec tego "lotnego spaceru" i całodniowego oglądania miasta z ptasiej perspektywy - nocą to raczej z perspektywy nietoperza :-) przed moimi oczami pojawił się taki oto obrazek...


Numer zdjęcia: 1917   Mapa Google  

Nocne fotografie z Torunia

Nocne fotografie z Torunia

Toruńską galerię zakończę nocną fotografią Ratusza Staromiejskiego... Jak na listopad to pogoda całkiem nam dopisała - kilka godzin z pięknym słońcem, trochę chmur, niezbyt silny wiatr i co najważniejsze - nie było mrozu! Z pewnością wrócimy do Torunia jak będzie można wejść do muzeów, restauracji, kawiarni aby zobaczyć więcej i poczuć klimat tego niezwykłego miasta.


Numer zdjęcia: 1940   Mapa Google  

Znajdź apartament na wakacje

Booking.com

Zobacz inne galerie: