Zdjęcia, foto galeria » Malbork

Kiedy mówimy Malbork - myślimy Zamek Krzyżacki. I nic dziwnego bo ta gigantyczna średniowieczna forteca to najbardziej oblegana atrakcja turystyczna całego regionu! Ale w Malborku są jeszcze inne ciekawe zabytki, niektóre nawet ze średniowiecza: Ratusz Staromiejski, Kościół św. Jana Chrzciciela, mury obronne, Szpital Jerozolimski, bramy św. Ducha (Garncarska) i Mariacka (Sztumska). Można tu również cofnąć się w czasie o miliony lat i w Dinoparku zobaczyć naturalnych rozmiarów ruchome dinozaury. Nogat przepływający przez miasto daje możliwość uprawiania turystyki i sportów wodnych.Zdjęcia z drona i filmowanie z drona

Sprzedaż zdjęć

Zdjęcia do kalendarzy


Przystań w Malborku

Przystań w Malborku

Do Malborka można dojechać samochodem, pociągiem, autobusem lub można dopłynąć np. jachtem. Na północ od centrum miasta na prawym brzegu Nogatu jest dosyć spora przystań jachtowa. Więcej informacji na temat rejsu po Nogacie można zobaczyć w galerii: Pętla Żuławska.


Numer zdjęcia: 1953   Mapa Google  

Zamek nad Nogatem

Zamek nad Nogatem

Krzyżacki zamek w Malborku jest położony na prawym brzegu Nogatu. Rzeka ma tu ponad sto metrów szerokości.


Numer zdjęcia: 1952   Mapa Google  

Malbork z lotu ptaka

Malbork z lotu ptaka

Wielkość zamku i jego strategiczne położenie dobrze widać góry. Ale uwaga bo Malbork leży w strefie MCTR (wojskowa strefa kontrolowana lotniska) i aby podziwiać miasto z lotu ptaka to należy poprosić o pozwolenie na lot. Wystarczy zadzwonić na wieżę lotniska Malbork-Krasnołęka i zapytać - wojsko zazwyczaj nie robi problemów.


Numer zdjęcia: 1950   Mapa Google  

Stare Miasto w Malborku

Stare Miasto w Malborku

Stare Miasto w Malborku spłonęło na początku XX wieku. W trakcie II Wojny Światowej miasto zostało zburzone w 80%. Po wojnie cegły ze malborskiej starówki zostały użyte do odbudowy Warszawy. Obecnie w miejscu Starego Miasta jest osiedle czteropiętrowych bloków, a z gotyckich zabytków, które pozostały do dzisiejszych czasów możemy jeszcze zobaczyć: kościół farny, ratusz, fragmenty murów obronnych oraz dwie bramy miejskie.


Numer zdjęcia: 1951   Mapa Google  

Muzeum zamkowe w Malborku

Muzeum zamkowe w Malborku

Muzeum Zamkowe w Malborku mieści się w zamku krzyżackim. W muzeum zgromadzono ponad 40 tysięcy eksponatów: militaria, rzeźby, obrazy, ceramika, rzemiosło artystyczne oraz pokaźną kolekcję bursztynów.


Numer zdjęcia: 1948   Mapa Google  

Zdjęcia z Malborka

Zdjęcia z Malborka

Panorama miasta z widokiem na Śródmieście, Szkołę Podstawowa nr 9, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 oraz cukrownię.


Numer zdjęcia: 1949   Mapa Google  

Zabytkowy kościół św. Jana Chrzciciela

Zabytkowy kościół św. Jana Chrzciciela

Gotycki Kościół św. Jana Chrzciciela z drugiej połowy XIV wieku. W świątyni można zobaczyć kilka gotyckich dzieł sztuki: chrzcielnicę z XIV wieku, krucyfiks z XV wieku, kamienną figurę świętej Elżbiety Turyńskiej oraz figurę świętego Jana Ewangelisty.


Numer zdjęcia: 1947   Mapa Google  

Zamek krzyżacki

Zamek krzyżacki

Zamek krzyżacki w Malborku (Ordensburg Marienburg) został wybudowany przez zakon krzyżacki. Jego budowa trwała od 1280 r. do połowy XV wieku. W 1309 roku wielki mistrz Zakonu Siegfried von Feuchtwangen przeniósł tu swój urząd i Malbork stał się stolicą państwa zakonnego i siedzibą władz Prus Zakonnych. W 1997 zamek został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.


Numer zdjęcia: 1946   Mapa Google  

Noc w Malborku

Noc w Malborku

Malbork nocą - widok na Most imienia Świętego Wojciecha i zamek z przystani U Flisaka.


Numer zdjęcia: 1945   Mapa Google  

Nogat na południe od miasta

Nogat na południe od miasta

Z Malborka popłynęliśmy Nogatem na południe. Po kilkunastu minutach zniknęły miejskie zabudowania i mogliśmy podziwiać naturalne krajobrazy oraz niesamowite chmury na niebie.


Numer zdjęcia: 1944   Mapa Google  

Znajdź apartament na wakacje

Booking.com

Zobacz inne galerie: