Zdjęcia, foto galeria » Ostrzyce

Ostrzyce to turystyczna wieś pięknie położona nad Jeziorem Ostrzyckim, pomiędzy wzgórzami morenowymi, w samym sercu Szwajcarii Kaszubskiej. W Ostrzycach jest wiele atrakcji turystycznych: plaża, kąpielisko, wypożyczalnia sprzętu pływającego, restauracje, bary, pensjonaty i hotele. Są tu szlaki turystyki pieszej, rowerowej, wodnej i konnej. Jeżeli lubicie spędzać czas na łonie natury to na pewno będziecie zachwyceni.Zdjęcia z drona i filmowanie z drona

Sprzedaż zdjęć

Zdjęcia do kalendarzy


Ostrzyce z lotu ptaka

Ostrzyce z lotu ptaka

Na tym zdjęciu z lotu ptaka idealnie widać piękne położenie Ostrzyc. Ta niewielka miejscowość, idealnie wkomponowana między jeziora i wzgórza, latem jest oblegana przez turystów.


Numer zdjęcia: 2405   Mapa Google  

Atrakcje turystyczne Kaszub

Atrakcje turystyczne Kaszub

Ostrzyce dzięki swojemu położeniu są idealnym miejscem na wypoczynek i zwiedzanie Kaszub. Miejscowość położona jest nad Jeziorem Ostrzyckim, przez które przepływa rzeka Radunia, która łączy sąsiednie jeziora tworząc szlak wodny o długości prawie 40 kilometrów tzw. "Kółko Raduńskie". Przez Ostrzyce przechodzą również szlaki turystyki pieszej i rowerowej - można stąd wyruszyć na najwyższe wzniesienie Niżu Polskiego czyli Wieżycę (328,7 m n.p.m.). Polecam też krótki spacer na Jastrzębią Górę (227,2 m n.p.m.) skąd można podziwiać piękną panoramę Wzgórz Szymbarskich.


Numer zdjęcia: 2409   Mapa Google  

Droga Kaszubska

Droga Kaszubska

Ciekawą atrakcją jest przebiegająca przez Ostrzyce Droga Kaszubska, która kluczy między jeziorami i wzgórzami w najbardziej malowniczej części Kaszub. Jadąc nią na północ można dotrzeć do Chmielna.


Numer zdjęcia: 2408   Mapa Google  

Plaża w Ostrzycach

Plaża w Ostrzycach

Piaszczysta plaża z kąpieliskiem w centrum Ostrzyc.


Numer zdjęcia: 2403   Mapa Google  

Widok na Ostrzyce i Jezioro Ostrzyckie

Widok na Ostrzyce i Jezioro Ostrzyckie

Czerwcowe pogodne popołudnie, niskie słońce chylące się ku zachodowi, leciutkie zachmurzenie i brak wiatru - perfekcyjne warunki na lot dronem i podziwianie kaszubskich krajobrazów.


Numer zdjęcia: 2402   Mapa Google  

Wypożyczalnia sprzętu wodnego w Ostrzycach

Wypożyczalnia sprzętu wodnego w Ostrzycach

Kolorowa flotylla odpoczywa po intensywnym dniu na wodzie. Jezioro Ostrzyckie to przepływowe jezioro rynnowe i jest częścią turystycznego szlaku wodnego "Kółka Raduńskiego" dlatego koniecznie trzeba wypożyczyć kajak lub rower wodny i ruszyć na podbój tych kaszubskich "mórz i oceanów" :-)


Numer zdjęcia: 2401   Mapa Google  

Jezioro Trzebno

Jezioro Trzebno

Jezioro Trzebno to niewielkie przepływowe jezioro o długości niecałego kilometra i szerokości 300 metrów o maksymalnej głębokości 4,5 metrów. Przez jezioro przepływa Radunia, która łączy Trzebno z Jeziorem Ostrzyckim.


Numer zdjęcia: 2407   Mapa Google  

Ostrzyce i Wieżyca

Ostrzyce i Wieżyca

Widok na Ostrzyce i otaczające je morenowe Wzgórza Szymbarskie wraz z najwyższym wzniesieniem polskich pojezierzy, widoczną w środkowej części kadru, Wieżycę.


Numer zdjęcia: 2406   Mapa Google  

Wyspa Grabowskiego

Wyspa Grabowskiego

Wyspa Grabowskiego jest jedna z dwóch wysp na Jeziorze Ostrzyckim i jest zamieszkana.


Numer zdjęcia: 2400   Mapa Google  

Panorama Ostrzyc

Panorama Ostrzyc

To był tak piękny wieczór w Ostrzycach, że nie mogłem powstrzymać się od fotografowania.


Numer zdjęcia: 2404   Mapa Google  

Zachód słońca nad Jeziorem Ostrzyckim

Zachód słońca nad Jeziorem Ostrzyckim

Całkiem ciekawy kształt zachodniej części jeziora Ostrzyckiego. Więcej zdjęć z tych niesamowitych części Polski możecie zobaczyć w galeriach: Pojezierze Kaszubskie i Szwajcaria Kaszubska.


Numer zdjęcia: 2399   Mapa Google  

Znajdź apartament na wakacje

Booking.com

Zobacz inne galerie: