Zdjęcia, foto galeria » Tczew

Do Tczewa przyjechaliśmy w gorące niedzielne popołudnie aby pojeździć na rowerach, zjeść obiad i zrobić kilka zdjęć. Zaparkowaliśmy samochód niedaleko przystani i ruszyliśmy wiślaną trasą rowerową EuroVelo 9 na południe. Po kilku godzinach bardzo przyjemnej przejażdżki brzegiem Wisły wróciliśmy do Tczewa aby rozpocząć podziwianie tego ciekawego miasta z lotu ptaka.Zdjęcia z drona i filmowanie z drona

Sprzedaż zdjęć

Zdjęcia do kalendarzy


Tczew - centrum miasta

Tczew - centrum miasta

Podejrzewam, że w Tczewie były miliony turystów bo każdy kto jedzie pociągiem na trasie z Warszawy do Trójmiasta przejeżdża przez to miasto. Ale jak to bywa w życiu większość ludzi ogranicza swój pobyt w Tczewie tylko na takim tranzycie. A szkoda bo to ładne i ciekawe miasto z dużą ilością zabytkowych budynków i bulwarem nadwiślańskim, po którym można spacerować lub pojeździć rowerem.


Numer zdjęcia: 2872   Mapa Google  

Stare miasto w Tczewie

Stare miasto w Tczewie

Stare miasto w Tczewie to fascynujące miejsce, które przenosi nas w przeszłość. Zabytkowe kamienice o pięknej architekturze, wąskie uliczki, rynek i placyki tworzą niepowtarzalny klimat. Historia tego miejsca sięga średniowiecza, a układ ulic zachował się niemal nietknięty przez wieki, nadal oddając ducha dawnych czasów.


Numer zdjęcia: 2874   Mapa Google  

Rynek w Tczewie

Rynek w Tczewie

Rynek w Tczewie jest centralnym placem, który stanowi serce Starego Miasta. Otoczony malowniczymi kamienicami o różnych kolorach i stylach architektonicznych, rynek emanuje urokiem i historią. To miejsce, gdzie można zanurzyć się w atmosferze miasta, spacerować po brukowanych uliczkach, zatrzymać się na dłuższą chwilę aby obserwować codzienne życie.


Numer zdjęcia: 2864   Mapa Google  

Zabytki w Tczewie

Zabytki w Tczewie

Tczew obfituje w wiele interesujących zabytków, a wśród nich najbardziej znane są: mosty przez Wisłę, rynek i stare miasto, pozostałości po XIV-wiecznych murach obronnych, Kościół farny pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, wiatrak holenderski, Centrum Wystawienniczo-Regionalne Dolnej Wisły i Muzeum Wisły. Dodatkowo spacerując po mieście można zobaczyć wiele ciekawych budynków w różnych stylach architektonicznych. Moim zdaniem warto zobaczyć budynek Urzędu Miasta, Poczty Polskiej, wieżę ciśnień oraz stare, wąskie uliczki: Garncarską, Podmurną, Kościelną, Zamkową i Rybacką.


Numer zdjęcia: 2865   Mapa Google  

Tczewska Fara

Tczewska Fara

Kościół Farny Podwyższenia Krzyża Świętego to najstarszy zabytek w Tczewie. Pierwsze wzmianki o nim pochodzą z XIII wieku. Kościół jest zbudowany w stylu nadwiślańskiego gotyku, a po wejściu do środka można podziwiać jego barokowy wystrój i niesamowite gotyckie sklepienie.


Numer zdjęcia: 2871   Mapa Google  

Duży plac zabaw

Duży plac zabaw

Plac zabaw przy Bulwarze Nadwiślańskim w Tczewie - to świetne miejsce na spędzenie czasu z dziećmi. Największą atrakcją placu zabaw jest wielki średniowieczny zamek, statek piracki oraz zestaw zabawowy jungle w skład którego wchodzą ścianka wspinaczkowa, huśtawki i zjeżdżalnie.


Numer zdjęcia: 2862   Mapa Google  

Bulwar Nadwiślański w Tczewie

Bulwar Nadwiślański w Tczewie

Bulwar Nadwiślański w Tczewie jest urokliwym miejscem, gdzie można delektować się pięknymi widokami na rzekę. To popularne miejsce spacerowe, gdzie warto przejść się brzegiem rzeki, odpocząć na ławce lub skorzystać z licznych ścieżek rowerowych. Bulwar jest także często wykorzystywany jako sceneria dla różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych i rekreacyjnych, takich jak koncerty plenerowe czy festiwale.


Numer zdjęcia: 2863   Mapa Google  

Muzeum Wisły i Fabryka Sztuk

Muzeum Wisły i Fabryka Sztuk

Muzeum Wisły to Oddział Narodowego Muzeum Morskiego i mieści się przy Fabrykce Sztuk (dawniej Centrum Wystawienniczo-Regionalnym Dolnej Wisły) w Tczewie. Fabryka Sztuk to miejsce, w którym odbywają się liczne wystawy, koncerty, warsztaty artystyczne i inne wydarzenia kulturalne. Jest to ważny ośrodek promocji kultury i sztuki, prezentujący zarówno lokalne osiągnięcia, jak i inspirujące projekty spoza regionu.


Numer zdjęcia: 2859   Mapa Google  

Przystań dla statków i jachtów w Tczewie

Przystań dla statków i jachtów w Tczewie

Przystań żeglarska i miejsce do cumowania statków wycieczkowych w Tczewie. Dużym atutem przystani jest bliskość atrakcyjnych miejsc - można pospacerować po bulwarze nadwiślańskim lub zwiedzić zabytki Starego Miasta. To właśnie tu cumowaliśmy gdy płynęliśmy jachtem motorowym typu houseboat po Pętli Żuławskiej.


Numer zdjęcia: 2856   Mapa Google  

Poczta Polska w Tczewie

Poczta Polska w Tczewie

Okazały neogotycki budynek poczty z 1905 roku powstał według projektu Karola Hempla. Bardzo lubię taką ceglaną architekturę. Jak widzę takie budowle to zawsze zatrzymuje się i podziwiam kunszt budowniczych, którzy tworzyli działa sztuki z tak niepozornych małych klocków.


Numer zdjęcia: 2857   Mapa Google  

Kościół pw. św. Stanisława Kostki

Kościół pw. św. Stanisława Kostki

Gotycki kościół pw. św. Stanisława Kostki w Tczewie został wybudowany w XIV wieku. W tym pomarańczowym budynku za kościołem jest Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Janiny Garści.


Numer zdjęcia: 2860   Mapa Google  

Urząd Miejski w Tczewie

Urząd Miejski w Tczewie

W Ratuszu przy Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego jest Urząd Miejski oraz siedziba Rady Miejskiej i Zarządu Miasta. Ten imponujący budynek w stylu neogotyckim został wybudowany na początku XX wieku.


Numer zdjęcia: 2868   Mapa Google  

Panorama Tczewa

Panorama Tczewa

Letni, wieczorna panorama z lotu ptaka na zabytkowe centrum miasta, Wisłę oraz mosty.


Numer zdjęcia: 2858   Mapa Google  

Trasa rowerowa EuroVelo 9

Trasa rowerowa EuroVelo 9

Wiślana Trasa Rowerowa EuroVelo 9 wzdłuż brzegu rzeki. To właśnie tędy jechaliśmy rowerami z przystani gdzie zostawiliśmy samochód. Cała trasa ma prawie 300 kilometrów długości i zaczyna się w Świbnie na Wyspie Sobieszewskiej w pobliżu ujścia Wisły. Można nią dojechać do miejscowości Kozieniec aż za Gniewem.


Numer zdjęcia: 2869   Mapa Google  

Wisła w Tczewie

Wisła w Tczewie

Wisła w Tczewie to imponująca rzeka, która przepływa obok miasta, dodając mu uroku i charakteru. Jest to jedna z najdłuższych rzek w Polsce, a jej szerokość i malownicze krajobrazy zachwycają. Na wysokości Tczewa rzeka ma miejscami ponad 300 metrów szerokości. Przy brzegu Wisły w Tczewie znajduje się wiele atrakcyjnych miejsc, takich jak bulwary spacerowe czy tereny rekreacyjne, gdzie można uprawiać sport, spacerować, odpocząć lub organizować pikniki rodzinne.


Numer zdjęcia: 2866   Mapa Google  

Rynek z lotu ptaka

Rynek z lotu ptaka

Widok z perspektywy lotu ptaka na Plac Generała Józefa Hallera czyli na Rynek w Tczewie.


Numer zdjęcia: 2875   Mapa Google  

Tczew z drona

Tczew z drona

Jeżeli chcecie latać dronem nad Tczewem powinniście sprawdzić czy przypadkiem nie jest w tym dniu aktywna strefa DRA-R TR lotniska wojskowego z Pruszcza Gdańskiego. Jeżeli strefa jest aktywna to loty można wykonywać tylko i wyłącznie za zgodą zarządzającego przestrzenią powietrzną.


Numer zdjęcia: 2870   Mapa Google  

Kamienice staromiejskie

Kamienice staromiejskie

Przy rynku (Plac Generała Józefa Hallera) na południowej pierzei można podziwiać piękne kolorowe i bogato zdobione kamienice.


Numer zdjęcia: 2861   Mapa Google  

Zdjęcia z Tczewa na sprzedaż

Zdjęcia z Tczewa na sprzedaż

Nasze fotografie z Tczewa mogą być użyte w: kalendarzach, wydrukach, gazetach, czasopismach, pocztówkach, reklamach lub na stronach internetowych. Wszystkich zainteresowanych zakupem licencji zapraszamy do kontaktu.


Numer zdjęcia: 2876   Mapa Google  

Widok z lotu ptaka na Tczew

Widok z lotu ptaka na Tczew

Tczew z lotu ptaka czy z perspektywy ulicy to ciekawe i bardzo ładne miasto. Często jest tak, że to co blisko nie wydaje się interesujące bo człowiek pędzi gdzieś na drugi koniec Polski i pomija okoliczne miejscowości. A to błąd. Tym co mnie zaskoczyło w Tczewie to ilość zabytkowych budynków, obfitość zieleni i atmosfera pełna spokoju. Ciszę nadwiślańskich bulwarów zakłócają dość często przejeżdżające pociągi ale to też jest swego rodzaju atrakcja bo można oglądnąć wiele różnych składów w bardzo krótkim czasie. Myślę, że niedługo wrócimy do Tczewa aby kontynuować rowerowe zwiedzanie i na pewno będę chciał zobaczyć miasto wieczorem, a może i o wschodzie słońca.


Numer zdjęcia: 2867   Mapa Google  

Znajdź apartament na wakacje

Booking.com

Zobacz inne galerie: